Najdalej wysunięty na wschód Polski projekt WiFi4EU

Najprawdopodobniej miasto Ustrzyki Dolne to najdalej wysunięty na wschód Polski beneficjent programu europejskiego WiFi4EU. Założeniem programu jest stworzenie możliwości darmowego, bezprzewodowego dostępu do wysokiej jakości Internetu

w miejscach publicznych i często odwiedzanych, zarówno przez mieszkańców jak i turystów małych miast i gmin w całej Unii Europejskiej.


Ustrzyki Dolne jako jedna z kilkunastu tysięcy gmin w Europie otrzymała voucher o wartości 15 tysięcy euro na modernizację oraz budowę nowoczesnych sieci dostępowych WiFi

w przestrzeniach publicznych.


Mieszkańcy sami zdecydowali gdzie chcą korzystać z WiFi

13 lokalizacji zostało wybranych w wyniku konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Gminę. Mieszkańcy zdecydowali, że chcą szybkiego dostępu w różnych miejscach miasta. Nie trudno się domyślić, że są to miejsca w których mieszkańcy lubią spędzać czas np. Park pod Dębami, kino, pływalnia, stadion czy Rynek. Świadomie wybrali również miejsca dla nich użyteczne na co dzień, takie jak urzędy czy dworzec.


Atrakcyjne dla turystów i mieszkańców  lokalizacje w postaci urozmaiconego krajobrazu i dużej ilości zieleni dla projektantów sieci bezprzewodowych są często nie lada wyzwaniem. Stolica Bieszczad to bardzo zróżnicowane wysokościowo tereny, duże zadrzewienie i wiele innych przeszkód terenowych.


13

wybudowanych hot-spotów

36

miesięczna obsługa i wsparcie techniczne

W efekcie Ustrzyki Dolne stały się jeszcze bardziej otwarte na świat

Niemalże wszystkie ważne i lubiane miejsca przez mieszkańców zostały objęte darmowym dostępem do szybkiego i darmowego Internetu. W każdym z tych miejsc można szybko zdobyć potrzebne informacje, łatwo skomunikować się z innymi, załatwić sprawy i formalności lub po prostu skorzystać z dobrej rozrywki.


Turyści, na miejscu szybko znajdą wszystkie informacje jednym kliknięciem, tym bardziej że Gmina sukcesywnie rozwija swoją bazę informacyjną w sieci. Wspomina o tym Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz podkreślając wagę projektu dla miasta i regionu:


Obejrzyj Film
Promujący projekt

Realizacje

Ustrzyki Dolne - darmowy dostęp WiFi w 13-tu trudnych lokalizacjach

Ustrzyki Dolne to liczący 12 tysięcy mieszkańców ośrodek miejski, położony w południowo - wschodniej części województwa podkarpackiego. Często nazywane zimową stolicą Podkarpacia, a to za sprawą klimatu i lokalizacji, które sprzyjają długiemu okresowi zalegania śniegu na stokach narciarskich. Jednak turyści zaglądają w okolice Ustrzyk Dolnych przez cały rok ponieważ na terenie gminy istnieją znakomite warunki do uprawiania różnych form turystyki przez okrągły rok.

Realizacje

Krosno - nowy standard darmowego dostępu WiFi dla mieszkańców

KROSNO miasto w południowo-wschodniej Polsce z bogatą historią wykorzystało program WiFi4EU dla rozwoju darmowych sieci dostępowych dla swoich mieszkańców i turystów. Perła dawnej Galicji zachwyca architekturą i bogatą historią. Z dumą prezentujące swój dorobek architektury Krosno to również kolebka polskiego hutnictwa szkła i przemysłu naftowego, gdzie swoją działalność rozwijało wielu światowej sławy wynalazców i prekursorów techniki.

Realizacje

Rozwój społeczeństwa informacyjnego w Czeladzi - budowa sieci PIAP

Miasto Czeladź leży w północno-wschodniej części województwa śląskiego, w obszarze miast składających się na Aglomerację Katowicką (Górnośląski Okręg Przemysłowy). Powierzchnia miasta wynosi ok. 1640 ha, a liczba mieszkańców wynosi ok. 33 500 (dane z 2010 r.).

Realizacje

Budowa społeczeństwa obywatelskiego w Gminie Kłaj

Gmina Kłaj to gmina wiejska w powiecie wielickim, w województwie małopolskim. Zajmuje powierzchnię 8262 ha z czego ok. połowę stanowią lasy Puszczy Niepołomickiej. Ze względu na położenie i ukształtowanie gmina jest zaliczana do najmniej skażonych w woj. małopolskim, i znalazła się w czołówce gmin polskich szczególnie dbających o ochronę środowiska przyrodniczego.

Realizacje

Eliminacja wykluczenia cyfrowego w Gminie Zagórz

Największy projekt infrastruktury LTE na Podkarpaciu oraz jeden z największych na obszarze całej Polski.

Dumnie wspieramy
Wilki Krosno

Kontakt z nami

nasz dział obsługi klienta
chętnie odpowie na Państwa pytania

13 420 10 30

formularz kontaktowy