Najdalej wysunięty na wschód Polski projekt WiFi4EU

Najprawdopodobniej miasto Ustrzyki Dolne to najdalej wysunięty na wschód Polski beneficjent programu europejskiego WiFi4EU. Założeniem programu jest stworzenie możliwości darmowego, bezprzewodowego dostępu do wysokiej jakości Internetu

w miejscach publicznych i często odwiedzanych, zarówno przez mieszkańców jak i turystów małych miast i gmin w całej Unii Europejskiej.


Ustrzyki Dolne jako jedna z kilkunastu tysięcy gmin w Europie otrzymała voucher o wartości 15 tysięcy euro na modernizację oraz budowę nowoczesnych sieci dostępowych WiFi

w przestrzeniach publicznych.


Mieszkańcy sami zdecydowali gdzie chcą korzystać z WiFi

13 lokalizacji zostało wybranych w wyniku konsultacji społecznych przeprowadzonych przez Gminę. Mieszkańcy zdecydowali, że chcą szybkiego dostępu w różnych miejscach miasta. Nie trudno się domyślić, że są to miejsca w których mieszkańcy lubią spędzać czas np. Park pod Dębami, kino, pływalnia, stadion czy Rynek. Świadomie wybrali również miejsca dla nich użyteczne na co dzień, takie jak urzędy czy dworzec.


Atrakcyjne dla turystów i mieszkańców  lokalizacje w postaci urozmaiconego krajobrazu i dużej ilości zieleni dla projektantów sieci bezprzewodowych są często nie lada wyzwaniem. Stolica Bieszczad to bardzo zróżnicowane wysokościowo tereny, duże zadrzewienie i wiele innych przeszkód terenowych.


13

wybudowanych hot-spotów

36

miesięczna obsługa i wsparcie techniczne

W efekcie Ustrzyki Dolne stały się jeszcze bardziej otwarte na świat

Niemalże wszystkie ważne i lubiane miejsca przez mieszkańców zostały objęte darmowym dostępem do szybkiego i darmowego Internetu. W każdym z tych miejsc można szybko zdobyć potrzebne informacje, łatwo skomunikować się z innymi, załatwić sprawy i formalności lub po prostu skorzystać z dobrej rozrywki.


Turyści, na miejscu szybko znajdą wszystkie informacje jednym kliknięciem, tym bardziej że Gmina sukcesywnie rozwija swoją bazę informacyjną w sieci. Wspomina o tym Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz podkreślając wagę projektu dla miasta i regionu:


Obejrzyj Film
Promujący projekt

Realizacje

Jesteśmy dostawcą usług w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej i teletechnicznej

Przekonaj się jak przyjazne mogą być inwestycje w tych obszarzach, gdy na każdym ich etapie możesz liczyć na partnera, który rozumie i szanuje Twoje priorytety

Realizacje

Stimo + Wilki Krosno = speedway dużych prędkości

W kwietniu 2023 roku na stadionie i w obiektach klubu żużlowego Cellfast Wilki Krosno uruchomiliśmy nowoczesną infrastrukturę teletransmisyjną, której ważnym elementem jest sieć WiFi 6 od Cambium Networks - jednego z globalnych liderów w obszarze łączności bezprzewodowej.

Realizacje

"Cyfrowa Gmina" - nowoczesne rozwiązania w Urzędzie Gminy Milicz

W czerwcu 2023 roku zrealizowaliśmy dla Urzędu Gminy Milicz zamówienie publiczne na dostawę sprzętu teleinformatycznego oraz modernizację sieci LAN w ramach programu grantowego Cyfrowa Gmina finansowanego z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020

Realizacje

Ustrzyki Dolne - darmowy dostęp WiFi w 13-tu trudnych lokalizacjach

Ustrzyki Dolne to liczący 12 tysięcy mieszkańców ośrodek miejski, położony w południowo - wschodniej części województwa podkarpackiego. Często nazywane zimową stolicą Podkarpacia, a to za sprawą klimatu i lokalizacji, które sprzyjają długiemu okresowi zalegania śniegu na stokach narciarskich. Jednak turyści zaglądają w okolice Ustrzyk Dolnych przez cały rok ponieważ na terenie gminy istnieją znakomite warunki do uprawiania różnych form turystyki przez okrągły rok.

Realizacje

Krosno - nowy standard darmowego dostępu WiFi dla mieszkańców

KROSNO miasto w południowo-wschodniej Polsce z bogatą historią wykorzystało program WiFi4EU dla rozwoju darmowych sieci dostępowych dla swoich mieszkańców i turystów. Perła dawnej Galicji zachwyca architekturą i bogatą historią. Z dumą prezentujące swój dorobek architektury Krosno to również kolebka polskiego hutnictwa szkła i przemysłu naftowego, gdzie swoją działalność rozwijało wielu światowej sławy wynalazców i prekursorów techniki.

Dumnie wspieramy
Wilki Krosno

Kontakt z nami

nasz dział obsługi klienta
chętnie odpowie na Państwa pytania

13 420 10 30

formularz kontaktowy