Data center

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom rynkowym stworzyliśmy własne centrum danych w nowo wybudowanym obiekcie zlokalizowanym w Krośnie przy ul. Kaczorowskiego 6.

Dzięki zastosowanym technologiom i rozwiązaniom w obszarze bezpieczeństwa fizycznego, energetycznego i telekomunikacyjnego gwarantujemy środowisko pracy o wysokim poziomie dostępności, niezawodności oraz funkcjonalności dla wszelkich urządzeń w nim pracujących. 

Jesteśmy przekonani że nasz obiekt zapewni ciągłość funkcjonowania Państwa biznesu, bezpieczeństwo dla przetwarzanych danych, oraz znacząco ograniczy ew. przestoje spowodowane awariami.

Korzyści dla Klientów
Wybierając usługi STIMO Data Center:

  • obniżysz wydatki na inwestycje w obszarze IT
  • poprawisz bezpieczeństwo i rentowość swojej działalności
  • usprawnisz procesy zarządzania
  • skupisz się na kluczowych wyzwaniach i rozwoju biznesu
  • skorzystasz z wiedzy, doświadczenia i zaplecza technicznego
  • zyskasz wiarygodnego i rzetelnego partnera

Wiedza i doświadczenie

Usługa polegająca na udostępnieniu powierzchni w szafie serwerowej w przeliczeniu na jednostkę U (pojedynczy slot w szafie), lub całej szafy znajdującej się w Środowisku Kolokacyjnym.

Środowisko Kolokacyjne to urządzenia, systemy, rozwiązania i usługi, w które zostały wyposażone komory STIMO Data Center zapewniające m.in. gwarantowane zasilanie, bezpieczeństwo fizyczne i techniczne, a także odpowiednie parametry środowiskowe.

Usługa zapewnienia wyodrębnionych na współdzielonej architekturze fizycznej wydajnych i skalowalnych zasobów:  

serwerowych (vServer), dyskowych (vStorage i vBackup), bezpieczeństwa sieciowego (vFirewall), lub wybudowana „pod klucz” w Środowisku Kolokacyjnym STIMO platforma systemowa na wyłączny użytek Klienta (chmura prywatna).

Wszystkie scenariusze wyróżnia gwarancja wysokiej dostępności w modelu chmurowym.

Zapewnienie niezbędnych elementów i urządzeń Infrastruktury teleinformatycznej w modelu Infrastructure as a Service.

Usługa obejmuje kompleksową dostawę, konfigurację i uruchomienie w lokalizacji Klienta. Infrastruktura Teleinformatyczna stanowi własność operatora, który zapewnia także bieżące jej utrzymanie, wsparcie techniczne i serwis . Komponentami IaaS mogą być:
Usługa Sieci LAN, Usługa Sieci WiFi, Usługa Firewall i inne.

Usługa dostępu do sieci Internet wraz z możliwością dodatkowej ochrony przed atakami DDoS

obejmującą stałe monitorowanie ruchu IP oraz automatyczne czyszczenie złego ruchu w przypadku wystąpienia ataku.

Realizacje

Jesteśmy dostawcą usług w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej i teletechnicznej

Przekonaj się jak przyjazne mogą być inwestycje w tych obszarzach, gdy na każdym ich etapie możesz liczyć na partnera, który rozumie i szanuje Twoje priorytety

Realizacje

Stimo + Wilki Krosno = speedway dużych prędkości

W kwietniu 2023 roku na stadionie i w obiektach klubu żużlowego Cellfast Wilki Krosno uruchomiliśmy nowoczesną infrastrukturę teletransmisyjną, której ważnym elementem jest sieć WiFi 6 od Cambium Networks - jednego z globalnych liderów w obszarze łączności bezprzewodowej.

Realizacje

"Cyfrowa Gmina" - nowoczesne rozwiązania w Urzędzie Gminy Milicz

W czerwcu 2023 roku zrealizowaliśmy dla Urzędu Gminy Milicz zamówienie publiczne na dostawę sprzętu teleinformatycznego oraz modernizację sieci LAN w ramach programu grantowego Cyfrowa Gmina finansowanego z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020

Realizacje

Ustrzyki Dolne - darmowy dostęp WiFi w 13-tu trudnych lokalizacjach

Ustrzyki Dolne to liczący 12 tysięcy mieszkańców ośrodek miejski, położony w południowo - wschodniej części województwa podkarpackiego. Często nazywane zimową stolicą Podkarpacia, a to za sprawą klimatu i lokalizacji, które sprzyjają długiemu okresowi zalegania śniegu na stokach narciarskich. Jednak turyści zaglądają w okolice Ustrzyk Dolnych przez cały rok ponieważ na terenie gminy istnieją znakomite warunki do uprawiania różnych form turystyki przez okrągły rok.

Realizacje

Krosno - nowy standard darmowego dostępu WiFi dla mieszkańców

KROSNO miasto w południowo-wschodniej Polsce z bogatą historią wykorzystało program WiFi4EU dla rozwoju darmowych sieci dostępowych dla swoich mieszkańców i turystów. Perła dawnej Galicji zachwyca architekturą i bogatą historią. Z dumą prezentujące swój dorobek architektury Krosno to również kolebka polskiego hutnictwa szkła i przemysłu naftowego, gdzie swoją działalność rozwijało wielu światowej sławy wynalazców i prekursorów techniki.

Kontakt z nami

nasz dział obsługi klienta
chętnie odpowie na Państwa pytania

13 420 10 30

formularz kontaktowy

Dumnie wspieramy
Wilki Krosno