Data center

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom rynkowym stworzyliśmy własne centrum danych w nowo wybudowanym obiekcie zlokalizowanym w Krośnie przy ul. Kaczorowskiego 6.

Dzięki zastosowanym technologiom i rozwiązaniom w obszarze bezpieczeństwa fizycznego, energetycznego i telekomunikacyjnego gwarantujemy środowisko pracy o wysokim poziomie dostępności, niezawodności oraz funkcjonalności dla wszelkich urządzeń w nim pracujących. 

Jesteśmy przekonani że nasz obiekt zapewni ciągłość funkcjonowania Państwa biznesu, bezpieczeństwo dla przetwarzanych danych, oraz znacząco ograniczy ew. przestoje spowodowane awariami.

Korzyści dla Klientów
Wybierając usługi STIMO Data Center:

  • obniżysz wydatki na inwestycje w obszarze IT
  • poprawisz bezpieczeństwo i rentowość swojej działalności
  • usprawnisz procesy zarządzania
  • skupisz się na kluczowych wyzwaniach i rozwoju biznesu
  • skorzystasz z wiedzy, doświadczenia i zaplecza technicznego
  • zyskasz wiarygodnego i rzetelnego partnera

Wiedza i doświadczenie

Usługa polegająca na udostępnieniu powierzchni w szafie serwerowej w przeliczeniu na jednostkę U (pojedynczy slot w szafie), lub całej szafy znajdującej się w Środowisku Kolokacyjnym.

Środowisko Kolokacyjne to urządzenia, systemy, rozwiązania i usługi, w które zostały wyposażone komory STIMO Data Center zapewniające m.in. gwarantowane zasilanie, bezpieczeństwo fizyczne i techniczne, a także odpowiednie parametry środowiskowe.

Usługa zapewnienia wyodrębnionych na współdzielonej architekturze fizycznej wydajnych i skalowalnych zasobów:  

serwerowych (vServer), dyskowych (vStorage i vBackup), bezpieczeństwa sieciowego (vFirewall), lub wybudowana „pod klucz” w Środowisku Kolokacyjnym STIMO platforma systemowa na wyłączny użytek Klienta (chmura prywatna).

Wszystkie scenariusze wyróżnia gwarancja wysokiej dostępności w modelu chmurowym.

Zapewnienie niezbędnych elementów i urządzeń Infrastruktury teleinformatycznej w modelu Infrastructure as a Service.

Usługa obejmuje kompleksową dostawę, konfigurację i uruchomienie w lokalizacji Klienta. Infrastruktura Teleinformatyczna stanowi własność operatora, który zapewnia także bieżące jej utrzymanie, wsparcie techniczne i serwis . Komponentami IaaS mogą być:
Usługa Sieci LAN, Usługa Sieci WiFi, Usługa Firewall i inne.

Usługa dostępu do sieci Internet wraz z możliwością dodatkowej ochrony przed atakami DDoS

obejmującą stałe monitorowanie ruchu IP oraz automatyczne czyszczenie złego ruchu w przypadku wystąpienia ataku.

Realizacje

Ustrzyki Dolne - darmowy dostęp WiFi w 13-tu trudnych lokalizacjach

Ustrzyki Dolne to liczący 12 tysięcy mieszkańców ośrodek miejski, położony w południowo - wschodniej części województwa podkarpackiego. Często nazywane zimową stolicą Podkarpacia, a to za sprawą klimatu i lokalizacji, które sprzyjają długiemu okresowi zalegania śniegu na stokach narciarskich. Jednak turyści zaglądają w okolice Ustrzyk Dolnych przez cały rok ponieważ na terenie gminy istnieją znakomite warunki do uprawiania różnych form turystyki przez okrągły rok.

Realizacje

Krosno - nowy standard darmowego dostępu WiFi dla mieszkańców

KROSNO miasto w południowo-wschodniej Polsce z bogatą historią wykorzystało program WiFi4EU dla rozwoju darmowych sieci dostępowych dla swoich mieszkańców i turystów. Perła dawnej Galicji zachwyca architekturą i bogatą historią. Z dumą prezentujące swój dorobek architektury Krosno to również kolebka polskiego hutnictwa szkła i przemysłu naftowego, gdzie swoją działalność rozwijało wielu światowej sławy wynalazców i prekursorów techniki.

Realizacje

Rozwój społeczeństwa informacyjnego w Czeladzi - budowa sieci PIAP

Miasto Czeladź leży w północno-wschodniej części województwa śląskiego, w obszarze miast składających się na Aglomerację Katowicką (Górnośląski Okręg Przemysłowy). Powierzchnia miasta wynosi ok. 1640 ha, a liczba mieszkańców wynosi ok. 33 500 (dane z 2010 r.).

Realizacje

Budowa społeczeństwa obywatelskiego w Gminie Kłaj

Gmina Kłaj to gmina wiejska w powiecie wielickim, w województwie małopolskim. Zajmuje powierzchnię 8262 ha z czego ok. połowę stanowią lasy Puszczy Niepołomickiej. Ze względu na położenie i ukształtowanie gmina jest zaliczana do najmniej skażonych w woj. małopolskim, i znalazła się w czołówce gmin polskich szczególnie dbających o ochronę środowiska przyrodniczego.

Realizacje

Eliminacja wykluczenia cyfrowego w Gminie Zagórz

Największy projekt infrastruktury LTE na Podkarpaciu oraz jeden z największych na obszarze całej Polski.

Kontakt z nami

nasz dział obsługi klienta
chętnie odpowie na Państwa pytania

13 420 10 30

formularz kontaktowy

Dumnie wspieramy
Wilki Krosno