STARE SIECI WiFi NIE SPEŁNIAŁY SWOJEJ ROLI

Jak wiele podobnych miast w Polsce,Krosno aktywnie starało się rozwijać sieci dostępowe. Jednak ze względu na dość rygorystyczne wymogi i ograniczenia, parametry tych sieci były dalekie od obecnych potrzeb technologicznych i mało atrakcyjne dla potencjalnych użytkowników.


"Krosno od dawna rozwija swoją bazę Hot Spotów w Krośnieńskiej Sieci Szerokopasmowe j KROSMAN, natomiast darmowe udostępnianie dobrej jakości sygnału internetowego do tej pory było niemożliwe. Pojawiło się alternatywne rozwiązanie więc z niego skorzystaliśmy" - mówi Piotr Przytocki Prezydent Krosna.


Rozwiązanie

Wspomniane alternatywne rozwiązanie to oczywiście projekt unijny WiFi4EU czyli program wsparcia modernizacji i rozwoju bezpłatnego dostępu do wysokiej jakości bezprzewodowego Internetu w przestrzeniach publicznych, takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea we wszystkich krajach Wspólnoty Europejskiej.


W praktyce takie inicjatywy jak WiFi4EU to olbrzymi skok jakościowy w dostępie do Internetu w miejscach publicznych dla wielu miast i gmin. To zupełnie nowy standard.


Projekt darmowego dostępu WIFI w przestrzeni miejskiej Krosna to kolejne wdrożenie firmy

STIMO Sp. z o.o., która koncentruje się na planowaniu oraz realizacji projektów

i rozwiązań teleinformatycznych oraz telekomunikacyjnych, a także integracji systemów sieciowych, głównie dla sektora MŚP, Administracji Publicznej oraz Edukacji. Od roku 2009 firma Stimo aktywnie wspiera i rozwija inicjatywy „Szerokopasmowego dostępu do Internetu dla Samorządów”


Rezultaty

W efekcie wdrożenia projektu Krosno zastąpiło starą i niewydolną sieć hot spotów w ramach Krośnieńskiej Sieci Szerokopasmowej KROSMAN, nowoczesną siecią z dostępem do szybkiego i darmowego Internetu bez uciążliwych ograniczeń. Jedyny limit obecnie to czas sesji - 120 minut ciągłego dostępu, po którego upływie trzeba się ponownie zalogować i można korzystać dalej.


Dzięki nowym urządzeniom mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Krosno zyskali szybki i wygodny dostęp do darmowego Internetu.


Obejrzyj Film
Promujący projekt

Realizacje

Ustrzyki Dolne - darmowy dostęp WiFi w 13-tu trudnych lokalizacjach

Ustrzyki Dolne to liczący 12 tysięcy mieszkańców ośrodek miejski, położony w południowo - wschodniej części województwa podkarpackiego. Często nazywane zimową stolicą Podkarpacia, a to za sprawą klimatu i lokalizacji, które sprzyjają długiemu okresowi zalegania śniegu na stokach narciarskich. Jednak turyści zaglądają w okolice Ustrzyk Dolnych przez cały rok ponieważ na terenie gminy istnieją znakomite warunki do uprawiania różnych form turystyki przez okrągły rok.

Realizacje

Krosno - nowy standard darmowego dostępu WiFi dla mieszkańców

KROSNO miasto w południowo-wschodniej Polsce z bogatą historią wykorzystało program WiFi4EU dla rozwoju darmowych sieci dostępowych dla swoich mieszkańców i turystów. Perła dawnej Galicji zachwyca architekturą i bogatą historią. Z dumą prezentujące swój dorobek architektury Krosno to również kolebka polskiego hutnictwa szkła i przemysłu naftowego, gdzie swoją działalność rozwijało wielu światowej sławy wynalazców i prekursorów techniki.

Realizacje

Rozwój społeczeństwa informacyjnego w Czeladzi - budowa sieci PIAP

Miasto Czeladź leży w północno-wschodniej części województwa śląskiego, w obszarze miast składających się na Aglomerację Katowicką (Górnośląski Okręg Przemysłowy). Powierzchnia miasta wynosi ok. 1640 ha, a liczba mieszkańców wynosi ok. 33 500 (dane z 2010 r.).

Realizacje

Budowa społeczeństwa obywatelskiego w Gminie Kłaj

Gmina Kłaj to gmina wiejska w powiecie wielickim, w województwie małopolskim. Zajmuje powierzchnię 8262 ha z czego ok. połowę stanowią lasy Puszczy Niepołomickiej. Ze względu na położenie i ukształtowanie gmina jest zaliczana do najmniej skażonych w woj. małopolskim, i znalazła się w czołówce gmin polskich szczególnie dbających o ochronę środowiska przyrodniczego.

Realizacje

Eliminacja wykluczenia cyfrowego w Gminie Zagórz

Największy projekt infrastruktury LTE na Podkarpaciu oraz jeden z największych na obszarze całej Polski.

Dumnie wspieramy
Wilki Krosno

Kontakt z nami

nasz dział obsługi klienta
chętnie odpowie na Państwa pytania

13 420 10 30

formularz kontaktowy