Końcem maja br. oddaliśmy do użytku sieć szerokopasmową w Gminie Staszów, zaprojektowaną i wybudowaną przez STIMO w ramach realizacji projektu pn: „Eliminacja wykluczenia cyfrowego w Gminie Staszów”.

Wykorzystane standardy: WiMAX w warstwie szkieletowej i WLAN (WiFi) z technologią CleanAir w warstwie dostępowej zapewniają stabilność pracy i skalowalność sieci.

Poza budową sieci bezprzewodowej do zadań wykonawcy należały również:
– uruchomienie głównego węzła dystrybucyjnego i węzłów rdzeniowych
– instalacja infrastruktury teletechnicznej w 20 obiektach należących do Jednostek podległych Zamawiającemu
– podłączenie do sieci 30 beneficjentów – mieszkańców Gminy Staszów
– opracowanie dokumentacji powykonawczej.

W ramach zawartej Umowy, STIMO zapewni Zamawiającemu wsparcie i serwis techniczny przez okres 36 miesięcy.

herb_staszow_70

Gmina Staszów leży w województwie świętokrzyskim, około 60 km na południowy wschód od Kielc.
Ma ona charakter miejsko-wiejski, administracyjnie należy do powiatu staszowskiego i stanowi jego środkową i północno-zachodnią część. Gmina Staszów sąsiaduje z następującymi gminami: od północy z gminą Bogoria i gminą Raków (powiat ziemski kielecki), od zachodu z gminą Szydłów i gminą Tuczępy (powiat buski), od południa z gminą Rytwiany, od wschodu z gminą Osiek i gminą Klimontów (powiat sandomierski).Obszar gminy to 225,86 km2.

map_staszow
Liczba mieszkańców gminy Staszów w 2009 r. wg GUS: 26.376

W 2008 r. Gmina Staszów liczyła 26.438 mieszkańców.
Gęstość zaludnienia: 116,8 os/km2.
Liczba mieszkańców miasta Staszów: 15.395.

W skład gminy wchodzi 35 sołectw: Czajków Południowy, Czajków Północny, Czernica, Dobra, Gaj Koniemłocki, Grzybów, Jasień, Koniemłoty, Kopanina, Krzczonowice, Krzywołęcz, Kurozwęki, Lenartowice, Łaziska, Łukawica, Mostki, Niemścice, Oględów, Poddębowiec, Podmaleniec, Ponik, Sielec, Smerdyna, Stefanówek, Sztombergi, Wiązownica Duża, Wiązownica Kolonia, Wiązownica Mała, Wiśniowa, Wiśniowa Poduchowna, Wola Osowa, Wola Wiśniowska, Wólka Żabna, Zagrody i Ziemblice.

Źródło informacji: http://www.staszowskie.pl